Over 10 years we helping companies reach their financial and branding goals. Onum is a values-driven SEO agency dedicated.

CONTACTS

Facebook Reklamları

Facebook platformu, her ay bünyesine milyarlarca kullanıcıyı eklemektedir. Bu oranlar oldukça yüksek oranlardır. Ve bir marka için reklam vermeyi daha mantıklı hale getirmekle beraber, bir reklamın oldukça fazla insana ulaşmasını da kolaylaştırmaktadır.

facebook reklamları, facebook ads
facebook reklamları, facebook ads

Facebook platformu, her ay bünyesine milyarlarca kullanıcıyı eklemektedir. Bu oranlar oldukça yüksek oranlardır. Ve bir marka için reklam vermeyi daha mantıklı hale getirmekle beraber, bir reklamın oldukça fazla insana ulaşmasını da kolaylaştırmaktadır. Facebook reklamları sunmuş oldukları seçenekler ile kolay şekilde reklam verebilmenize ve vermiş olduğunuz reklamın daha etkili olabilmesine katkı sağlar. Biz facebook reklam çalışmalarında, önemli olan seçenekler üzerinden reklam verilmesini sağlıyoruz. Siz hangi sektörde hizmet veriyorsanız, oluşturmuş olduğumuz reklam içerikleri bu alana hitap eden özellikleri barındırır. Facebook verilecek olan reklamlarda, içerik kalitesine oldukça dikkat eder. Facebook yayınlamak istediğiniz reklamı, öncelikle kısa bir analiz sürecine alır ve sonrasında gerekli olan koşullar sağlanmışsa onayına izin verir. Facebook bu uygulaması ile verilen reklamların, kaliteli olup olmadığına oldukça dikkat ettiğini göstermektedir. Bazı durumlarda, reklamlarınız onay sürecinden de geçemeye bilmektedir. Bizler, bu sorunlar ile karşılaşmamanız için bu alan ile ilgili uzman kadromuz ile sizlere hizmet sunuyor ve etkili facebook reklamları oluşturmanız için sizlere hizmet veriyoruz.

Facebook Reklamlarında Neye Dikkat Eder?

Facebook reklamları, bazı kriterler yerine getirilmediği taktirde reklam isteklerinizi onaylamayabilmektedir. Özellikle fotoğraf kalitesinin yüksek olması konusunda şart koyan facebook, kalitesiz olarak tanımlanmış olan görseller üzerinden kesinlikle reklam oluşturmanıza izin vermez. Bu nedenle dikkat ettiyseniz eğer, facebook reklamları karşımıza çıktığında görseller oldukça anlaşılır ve nettir. Görsellerin kalitesinin yanı sıra facebook bir konu hakkında da titiz davranmaktadır. Bu konu ise görsel üzerinde bulunan yazıların, görsele oranıdır. Yazılan yazılar, oldukça fazla olması, reklamınızın onaylanmamasına neden olabilir. Facebook bu açıdan, verilen reklamların net ve anlaşılır olmasına önem vermektedir.

facebook reklamları, facebook ads
facebook reklamları, facebook ads
facebook reklamları, facebook ads
facebook reklamları, facebook ads

Facebook Reklam Seçenekleri

Facebook reklamları seçenekleri açısından sizlere oldukça seçenek sunar. Bu seçenekler ile reklamınızın doğru kişilere ulaşmasını ve reklam için vermiş olduğunuz bütçenin boşa gitmesini engeller. Vermek istediğiniz reklamın, hedef kitlesini doğru belirlemeniz gerekir. Burada öne çıkan seçenekler ise vermek istediğiniz reklamdan beklentinizin ne olduğudur. Ve sonrasında vermek istediğiniz reklamın, kimlere ulaşmasını istiyorsunuz? Bu seçenekler reklam açısından oldukça önemlidir.